//////
 • Archives
 • Categories
 • Archive for Wrzesień, 2017

  Nastolatkowie i ich problemy


  2017 - 09.21

  Nastolatkowie oczywiście tak jak każdy człowiek mają swoje problemy i niestety nie jest łatwo im z tymi problemami sobie pozwolić. Niejednokrotnie jednak nie mówią nikomu o tych sprawach. Każdy doskonale wie, ze nie jest łatwo dzielić się z kimś swoimi problemami, aczkolwiek czasami jest to nieuniknione. Nie raz nie umiemy sobie z nimi poradzić i to jest niestety najgorsze. Jeśli tylko jednak mamy przed kim się wygadać to powinniśmy to zrobić, bo przecież każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że problemy czy chcemy, czy nie chcemy to powinniśmy je rozwiązywać. Nie wolno ich zamiatać pod dywan. Mimo, ze niejednokrotnie każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego to każdy stara się jakoś okrężnymi drogami to wszystko załatwić. Jednakże niestety nie jest to zbyt mądre rozwiązanie. Oczywiście każdy jednak zrobi wszystko po swojemu. Nie ma sensu zmuszać kogoś do zrobienia czegoś czego on tak naprawdę nie chce. Przyniesie to z pewnością odwrotny skutek. A tego niestety nikt nie chce.

  Nastolatkowie i telefony


  2017 - 09.08

  Nastolatkowie mają bardzo wielką słabość do telefonów komórkowych. Wiele osób niestety nie rozumie jednak, ze bez telefonu da się żyć. Przecież kiedyś nie było takiego wynalazku i każdy z nas jakoś sobie radził. Po prostu nowoczesność nas tego nauczyła. Jednakże telefon szkodzi i jest to udowodnione, dlatego też należy go unikać, jeśli nie jest nam potrzebny. Oczywiście niejednokrotnie młodzież uważa, ze telefon jest im potrzebny zawsze, dlatego też zabierają go wszędzie. I do szkoły, i do kościoła. Tak być nie powinno. Te dwa miejsca są takimi miejscami, w których obecność telefonu komórkowego jest niewskazana. I trzeba się do tego przyzwyczaić. Przecież można przeżyć ten czas w prawdziwym skupieniu, a nawet tak trzeba zrobić. Telefon raczej nie pomaga nam się skupić i nie ma się co oszukiwać. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, jak ciężko jest z telefonem przebywać w tych miejscach. On po prostu tak bardzo kusi, że mało kto może się oprzeć, by po niego nie sięgnąć do kieszeni.

  Dziecko i rodzeństwo


  2017 - 09.05

  Każde dziecko potrzebuje rodzeństwa. Dziki temu nie jest takim samolubem w późniejszym czasie. Oczywiście każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ze bardzo jest ciężko podjąć decyzję o kolejnym dziecku, a już tym bardziej kiedy jedno jest już odchowane i jak tylko pomyślimy sobie o powrocie w pieluchy to oczywiście nie jest to łatwa decyzja. Jednakże z czasem z pewnością każdy z nas wie, ze takie rodzeństwo jest takiemu dziecku potrzebne. Także my będziemy mieli łatwiej bo wiadomo, ze takie dziecko zajmie się potem młodszym bratem czy siostrą i my będziemy mieli mniej zajęć na głowie. Ponadto rodzeństwo jest zawsze najlepszymi przyjaciółmi. Dzielą się między sobą tajemnicami i oczywiście pomagają sobie w rozwiązywaniu problemów. Wiadomo, ze co dwie głowy to nie jedna. Jedna głowa niejednokrotnie nie wymyśli takiego rozwiązania co dwie. Wiadomo, ze jest wiele plusów rodzeństwa i każdy doskonale o tym wie. Dlatego też nie ma co tracic czasu. Wiadomo przecież że z biegiem lat będzie nam strasznie trudno.